انتخاب مکان

پرينتر سه بعدي

ارسال شده در Feb 17, 2018 | باردید: 294 | شماره آگهی: #0155
اشتراک گزارش آگهی پرینت افزودن به علاقه مندی ها Add to Compare
کشور: ایران
استان: تهران
شهر: تهران

پرينتر سه بعدي يکي از فناوري هاي نو ظهور است و اين قابليت را ايجاد مي کند که هر گونه جسم سه بعدي را با هر نوع پيچيدگي توليد کند و براي اين کار لازم است تنها شکل مورد نظر در يکي از نرم افزارهاي سه بعدي ساز طراحي و بعد آن را با متريال هاي مختلف چاپ کرد.

تمامي سازندگان و توليدکنندگان صنعتي براي نمونه محصولات خود، نياز به پيش توليد آن به منظور تکميل و برطرف نمودن نقص هاي احتمالي دارند. امروزه پرينت سه بعدي اين امکان را فراهم کرده که در کوتا هترين زمان، کم ترين هزينه و صرف نظر از پيچيدگي هاي نمونه، پيش توليد را انجام دهند. براي اين کار فرآيندهاي مختلفي از چاپ سه بعدي وجود دارد که هر کدام از آنها در صنايع مختلف استفاده مي شود و براي چاپ نمونه به وسيله هر کدام از اين فرايندها نيازمند مدل سه بعدي نمونه، توسط نرم افزارهاي سه بعدي سازي مانند CAD و يا اسکنرهاي سه بعدي هستيم.

اساس کار اين چاپگرها اين است که فايل سه بعدي توسط نرم افزارها به لايه هاي مجزا تفکيک شده و توسط پرينتر قابل خواندن مي شود سپس پرينتر به طراحي و ساخت لايه ها پرداخته و در نهايت نمونه مورد نظر ساخته مي شود. فن آوري هاي متفاوتي از چاپ سه بعدي هستند که هر کدام با مواد اوليه مخصوص عمليات چاپ را انجام مي دهند. اين مواد مي توانند از جنس پلاستيک، فلز، سراميک و… باشند. درحال حاضر بيشترين کاربرد بازار جهني از مواد پلاستکي است که معمولاً ABS و PLA مناسب ترين آنها هستند.

پرينتر سه بعدي جديد زير نظر کمپاني connex بوجود آمده است که تکنولوژي پرينتر هاي سه بعدي را بوجود آورده است.

پرينتر سه بعدي مي تواند طرح هاي کامپيوتري شما را به صورت يک نمونه واقعي با دقت بسيار بالا پرينت کند. پرينترهاي سه بعدي فناوري است که با سرعت زياد در حال پيشرفت است و مي تواند طرح هاي کامپيوتري را بصورت اشيا سه بعدي چاپ کند.

شايد موضوع ساخت دستگاهي که از عکس هاي ذخيره شده در رايانه پرينت هاي سه بعدي تهيه کند، بيشتر شبيه داستان هاي علمي – تخيلي باشد. آيا باور مي کنيد که پرينتر سه بعدي مي توانند براي مثال از عکس ديجيتالي يک توپ، توپي سه بعدي تهيه کنند؟

به نظر مي رسد در دنيايي که ما در آن زندگي مي کنيم هيچ چيز نمي تواند جلوي پيشرفت علم را بگيرد و ما بايد هر روز منتظر شنيدن خبرهايي باور نکردني از دستاوردهاي بشري باشيم.
Objet ۲۶۰ Connex با خودش امکاناتي مانند بالاترين رزولوشن موجود، ارتقاي پرينت چند ماده اي سه بعدي را به همراه آورده است.
اين امکانات به افراد اين امکان را مي‌دهد که وسايلي مانند کاغذ ديواري از جنس پلاستيک با يک طرح سه بعدي چاپ کنند و يا با استفاده از طرح هاي سه بعدي حالت شفاف تصاوير آناتومي از بدن واقعي را براي کارهاي پزشکي چاپ کنند. با اين نوع از پرينتر ها شما حتي قادر به ساختن يک فلوت و عينک واقعي در خانه خود هستيد.

آگهی های مرنبط